Sobota - 21 lipca 2018 Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Strona główna / Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017

Informacja o zapisach dzieci do klasy I w roku 2016/2017

Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Piwnicznej – Zdroju informuje, że od  dnia  7 marca 2016r. rozpoczyna się rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 1  im.  Ziemi Piwniczańskiej  w  Piwnicznej – Zdroju  i  potrwa   do  31  marca  2016r.

Zgodnie z ustawą od roku szkolnego 2016/2017 obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci od  7 roku życia .

Dziecko 6-letnie będzie miało prawo do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej, jeżeli korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny,   w którym  ma rozpocząć  naukę w szkole. Rodzice mogą również zapisać  6-letnie dziecko do klasy pierwszej, które nie uczęszczało do przedszkola, w tym przypadku niezbędna jest opinia  poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki  w szkole.

Zapisy  ze  względów  organizacyjnych odbędą  się :

codziennie  (w  dniach  roboczych)  od godz.  8.00  do  12.00.

z wyjątkiem :  w dniu  14 marca (poniedziałek) od godz. 8.00  do 17.00

Zapisu dziecka dokonuje osobiście rodzic/opiekun prawny) w sekretariacie szkoły. Do klasy pierwszej przyjmowane są dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie zgłoszenia rodzica/opiekuna prawnego.

Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) dziecko zamieszkałe poza obwodem może zostać przyjęte do pierwszej klasy, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego zgodnie z Uchwałą Nr XX/128/16  Rady Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój z dnia 29 stycznia 2016r. ( uchwała wraz z załącznikami  umieszczona na stronie internetowej szkoły : www.sp1pwniczna.iap.pl w zakładce rekrutacja na rok szkolny 2016/2017)

Dodatkowe  informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły pod nr telefonu  18 446 40 40

Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego

Zenon   Citak