Wtorek - 16 października 2018 Ambrożego, Florentyny, Gawła     "Trzeba być lekkim jak ptak, a nie jak piórko" - Autor nieznany
Strona główna / Edukacja Zdrowotna 2016_2017 / Zdrowa i smaczna kanapka

Edukacja zdrowotna

ZDROWA I SMACZNA KANAPKA

W ramach realizacji Szkolnego Programu Edukacji Zdrowotnej w dniu 18 lutego 2016r. odbył się w naszej szkole konkurs na najzdrowszą i najsmaczniejszą kanapkę. Udział wzięli w nim uczniowie klas IV-VI. Przed konkursem korzystając z materiałów przygotowanych przez panią Lidię Maziarz, wychowawcy klas zapoznali uczniów z zasadami nowej piramidy żywieniowej. Na tej podstawie uczniowie uczyli się zasad komponowania zdrowych i smacznych kanapek. Głównym celem konkursu było wdrażanie uczniów do stosowania powyższych zasad w codziennej diecie, kształtowanie potrzeby zdrowego odżywiania się i rozbudzanie pasji kulinarnych przez dobra zabawę. Ponieważ kanapki towarzyszą dzieciom każdego dnia, gdyż są najpopularniejszym drugim śniadaniem, uczniowie z zapałem przystąpili do ich przygotowania. Każda grupa zaskakiwała kreatywnością i zaangażowaniem. Uczniowie wykorzystali oryginalne, smaczne i zdrowe produkty, z których wykonali niebanalne kanapki. Jury miało wielki problem do „rozgryzienia”. Laureatami konkursu zostały klasy:

·         I miejsce - klasa V b

·         II miejsce - klasa IV a

·         III miejsce - klasa V a i klasa VI b

Po konkursie poszczególne klasy częstowały się kanapkami w swoich salach.

Organizator konkursu: Lidia Maziarz