Środa - 23 maja 2018 Leoncjusza, Michała, Renaty      "Tylko łacząc się, odnajdujemy to, co nas dzieli". Stanisław Ignacy Witkiewicz
Strona główna / Samorząd Uczniowski

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piwnicznej-Zdroju
Dokumenty Szkoły
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Uczniowie wyróżnieni za wyniki w nauce
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2016/2017
Projekt - „Każda woda to dar natury”
Spotkania z rodzicami
Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017
SUPER-UCZEŃ
SUPER-ABSOLWENT
Szkoła w ruchu
Sport w szkole
Zrealizowane projekty Unijne i inne
Kropla Beskidu 2014 - Wodne zmiany
Dzień Biblioteki Szkolnej
Edukacja Zdrowotna
Realizacja projektu - Książki naszych marzeń
Kropla Beskidu - Wodne zmiany II
Szkolne konkursy przedmiotowe
Jak nie czytam jak czytam - ogólnopolska akcja
Promocja czytelnictwa w szkole
MORD Nowy Sącz - KARTA ROWEROWA
Konkurs - ODBLASKOWA SZKOŁA

Szkolna Rada Uczniowska  ]

Kwiecień

Cudzie chwalicie, swego nie znacie - te słowa nie tyczą się uczniów naszej szkoły, gdyż oni w ramach realizowania zadań stworzyli piękne fotogalerie ukazujące urokliwe miejsca
w Piwnicznej

Wielkanocne baranki, pisanki i informacje o świątecznych tradycjach pojawiły się na gazetkach klasowych.

W ostatnim dniu nauki w kwietniu uczniowie uczcili Dzień Tańca,  bawiąc się na korytarzach, pląsając w rytmie tańca belgijskiego.

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn
Nie tylko tematyczne gazetki, ale też wybory na Najsympatyczniejszą i Najsympatyczniejszego pozwoliły we właściwy sposób uczcić tak ważne święta.
Najsympatyczniejszą Dziewczyną w szkole okazała się Jadzia Ortyl , a Najsympatyczniejszym Chłopcem .....

MIŁOŚĆ
Temat gorących uczuć zdominował szkolne sale i korytarze. Gazetki poświęcone miłości, poczta walentynkowa organizowana przez Samorząd sprzyjały wyznawaniu i okazywaniu uczuć .

Styczeń
Aby uczcić Dzień Babci i Dziadka klasowi eksperci od gazetek stworzyli arcydzieła , w których podziękowali za trud i miłość, jaką otaczają ich Dziadkowie.

Promując zdrowe odżywianie , klasy przygotowały zdrowe, wegetariańskie przekąski.
Brać uczniowska podczas długich przerw delektowała się wyszukanymi smakołykami.
Zapoznawała się też z plakatami, na których umieszczono informacje o wartościach odżywczych poszczególnych produktów.

Grudzień
W tym miesiącu nauczyciele i uczniowie podziwiali inwencję twórczą, którą wykazali się dekorujący sale lekcyjne z okazji świąt. Klasy zdobiły także świąteczne gazetki.
Klasy przygotowały także wspaniałe występy - śpiewały kolędy podczas konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski.
Atmosfera świąt Bożego Narodzenia w pełni! Przybył do naszej szkoły zaproszony przez Samorząd Uczniowski święty Mikołaj. Grzecznym dzieciom rozdawał cukierki, a że tylko takie uczęszczają do naszej szkoły, każdy uczeń otrzymał słodki podarunek.

W listopadzie uczniowie realizowali szereg działań.
Klasy przygotowywały gazetki okolicznościowe dotyczące Dnia Wszystkich Świętych , Święta Niepodległości, zwyczajów andrzejkowych.

Klasy lub ich delegacje złożyły hołd poległym podczas II wojny światowej żołnierzom.
Przy pomniku znajdującym się na Starym Cmentarzu uczniowie zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć tych, którzy na naszym terenie walczyli i oddali życie za Polskę.

30 listopada na korytarzach zaroiło się od uczniów chętnych poznać swoją przyszłość. Każda z klas przygotowała stoisko z wróżbami, aby kultywować tradycję andrzejek.
Młodzi wróżbici proponowali kilka sposobów poznania przyszłości, zadbali także o wystrój swojego stoiska, a niektórzy także o stosowne przebranie.

Klasy przygotowywały gazetki okolicznościowe z okazji Dnia Nauczyciela.

Uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Planowanie pracy

We wrześniu po wyborach do samorządu uczniowskiego podczas zebrania uczniowie ustalili, jakie zadania i pomysły chcą realizować w nadchodzącym roku szkolnym2017/2018.

Pierwszym sprawdzianem okazało się przygotowanie klas do rywalizacji w konkursie międzyklasowym pt. "Dzień nauczyciela".

Klasy IV miały przygotować piosenkę o pedagogu i jego pracy.
Klasy V układały utwory poetyckie ukazujące nauczycielki trud.
Klasy VI przygotowywały prezentacje multimedialne "Dekalog nauczyciela".
Klasy VII nagrywały sondę wśród rówieśników o zawodzie profesora.
Klasy II gimnazjum sfilmowały jeden dzień nauczyciela.
Klasy III gimnazjum przygotowywały skecze.
Komisja w składzie: p. Anna Stanczak - Łomnicka, p.Joanna Chałak i p.Magdalena Izworska oceniła zgłoszone propozycje.
Najlepsi wystąpili podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Zaprezentowali się uczniowie z klas: IV a i IV c, Va, VI b, VII a,II c gimnazjum, II b gimnazjum.
Wszystkie klasy otrzymały punkty za realizację zadania.