Niedziela - 18 listopada 2018 Klaudyny, Romana, Tomasza      "To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia". Paul Holbach
Strona główna / Dzień Biblioteki Szkolnej

SPOTKANIE BAJEK

Dnia  5.XI.2015r.  uczniowie klasy I A w podziękowaniu za pracę paniom bibliotekarkom przygotowali dla Gromadki Szkolnej uroczysty apel  pod hasłem „Spotkanie bajek…”.

Barwny korowód bajkowych postaci bawił swoim występem i przypomniał znane i lubiane bajki, tym samym dziękującym paniom bibliotekarkom za pracę i starania w zakresie upowszechniania czytelnictwa w naszej szkole.

Na zakończenie apelu dzieci wręczyły pani K. Dziedzinie i  pani M. Sekule laurki oraz złożyły życzenia, bo  bibliotekarze „…to ludzie niebywali (…) o ksiąg świecie wiedzą wszystko pomagają nawet chłystkom…”. Krasnoludki natomiast wręczyły gospodarzom klas "Prośby książki", aby przez cały rok – nie tylko od święta- wszyscy pamiętali o szanowaniu  książek.

Maria Izworska

"BIBLIOTEKI SZKOLNE RZĄDZĄ"

27 października odbył  się  Dzień  Biblioteki Szkolnej pod hasłem „Biblioteki szkolne rządzą”.  Uczniowie wraz z  opiekunami przygotowali wystawę pt.  „Niezapomniane książki z półki naszych rodziców”. Uczniowie, którzy w tym dniu  wypożyczyli książkę  dostali okolicznościową odznakę i słodki upominek.

Małgorzata Sekuła