Wtorek - 16 października 2018 Ambrożego, Florentyny, Gawła     "Trzeba być lekkim jak ptak, a nie jak piórko" - Autor nieznany
Strona główna / Konkurs - ODBLASKOWA SZKOŁA / JESTEM WIDOCZNY, JESTEM BEZPIECZNY

Odblaskowa szkoła

"JESTEM WIDOCZNY, JESTEM BEZPIECZNY"

W dniu 12 października 2017r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Ziemi Piwniczańskiej
 w Piwnicznej – Zdroju odbyło się spotkanie związane z konkursem „Odblaskowa Szkoła”.
Jest to już kolejne przedsięwzięcie związane z ubieganiem się piwniczańskiej podstawówki
o Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo.

Na spotkanie z Gromadką Szkolną przybył do szkoły dzielnicowy Mateusz Stawiarski
z Posterunku Policji w Piwnicznej – Zdroju, którego powitał dyrektor szkoły Zenon Citak.  Piwniczański dzielnicowy zapoznał zebranych z przepisami prawa o ruchu drogowym dotyczących m.in.: poruszania się po drogach publicznych dzieci do lat 7, czy obowiązku używania elementów odblaskowych po zmierzchu przez dzieci.

Następnie uczniowie klasy III c pod kierunkiem wychowawczyni pani Eweliny Długosz  przedstawili dla całej Gromadki Szkolnej przedstawienie „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” mające na celu uświadomienie dzieciom obowiązku używania elementów odblaskowych o zmierzchu naszych uczniów w drodze do i ze szkoły.

Wszyscy uczniowie klas I – III SP w Piwnicznej – Zdroju otrzymali elementy odblaskowe
w formie opasek i bryloczków.

Pani Halina Gromala, która koordynuje akcję „Odblaskowa Szkoła” ma nadzieję, że akcja ta zwiększy widoczność naszych uczniów na drodze i uchroni przed niebezpieczeństwami jakie  mogą się nadarzyć w pochmurne jesienne i zimowe dni.

Halina Gromala