Przejdź do treści
Nagłówek
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

NASZE MISTRZYNIE GMINY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

 

REGULAMIN KONKURSU EKOLOGICZNEGO
NA SPOT ZACHĘCAJĄCY DO WYMIANY PALENISK DOMOWYCH


INFORMACJA

Drodzy Rodzice!

W ramach działań wychowawczo-profilaktycznych zaprosiliśmy do naszej szkoły rapera Dobromira Makowskiego, autora projektu – RAPPEDAGOGIA – opartego na muzyce hip hop, elementach profilaktyki oraz inspirowany przeszłym życiem autora. Po zapoznaniu się z opiniami uważamy, że warto skorzystać z jego wykładów, bo nigdy nie wiemy z czym będziemy musieli się w życiu uporać. Raper bardzo trafnie podaje przykłady z życia, w których uczy szacunku do drugiego człowieka w relacjach nie tylko między uczniami ale również uczeń -nauczyciel, czy dziecko- rodzic. Kim jest Dobromir Makowski? Jest to nauczyciel wychowania fizycznego oraz magister Pedagogiki Resocjalizacyjnej. Jest pomysłodawcą projektu RAPPEDAGOGIA, który od 2011 roku objechał ponad 900 szkół, domów dziecka, aresztów śledczych, więzień, ośrodków szkolno -wychowawczych, świetlic środowiskowych w Polsce, jak i za granicą: Francja, Anglia, Szwecja, Niemcy, Kanada, USA. Ponadto jest założycielem fundacji „Rampa", która w Pabianicach w województwie łódzkim prowadzi szereg zadań o charakterze profilaktycznym: streetworking, świetlica środowiskowa, punkt konsultacyjny i psychologiczny dla osób uzależnionych, zajęcia sportowe – boks, ośrodek dla osób uzależnionych i wykluczonych społecznie, a także hostel dla osób które ukończyły terapię. Jest autorem książki, “Wyrwałem się z piekła”. A także pasjonatem muzyki, w której wyniku zrodziła się już druga płyta pod tytułem “Czas”.

Spotkanie w naszej szkole zaplanowane jest na 18 stycznia 2023r. Wykłady dostosowane są do wieku uczniów:

9.00 - klasy 4-6

10.40 – klasy 7-8.

Spotkanie dla rodziców i nauczycieli odbędzie się również 18.01.2023 r. o godz. 16.30.

Wyż.wym. spotkania finansuje GKRPAiN w Piwnicznej-Zdroju. Liczę na Państwa obecność na spotkaniu w dn. 18.01.2023r.

Z poważaniem dyr Z.Citak

Akademia z okazji Świat Bożego Narodzenia

Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia odbyła się w czwartek 22 XII, wzięli w niej udział wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz grupa przedszkolaków. Uroczysty program i przygotowały Panie: Marzena Źrałka, Renata Dziedzina, Urszula Janik, Grażyna Kożuch.

 


 

Kultura i Dziedzictwo Narodowe - wycieczka na Lubelszczyznę

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Nr 1 w Piwnicznej –Zdroju mogli uczestniczyć w wycieczce
w ramach programu dotacyjnego „Poznaj Polskę”. Wraz z opiekunami udali się w kierunku Łańcuta-Zamościa-Lublina. Zgodnie  z założeniami programu w trakcie wycieczki musieli zobaczyć 6 punktów edukacyjnych  z przygotowanej przez MEiN listy.
Swoją trzydniową przygodę rozpoczęli od przejazdu autokarem w kierunku Łańcuta. Po przyjeździe zwiedzili z audio przewodnikiem stacjonarnym Zamek, Stajnię  i Wązownie. Następnie udali się do Szczebrzeszyna, krótki spacer uliczkami oraz pamiątkowe zdjęcia. Przejazd w kierunku Zamościa i wizyta w Roztoczańskim Muzeum PRL. Młodzież zobaczyła PRL-owską rzeczywistość bez wyśmiewania, wychwalania i nostalgii, tylko taką, jaka była.( 8 gabinetów i 14 wystaw tematycznych )Zwiedzanie odbywało z audio przewodnikiem - czytał Tomasz Knapik! Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie i obiadokolacja.

Drugi dzień rozpoczęli od spotkania z przewodnikiem, który zaproponował im zwiedzenie Krasnobrodu, miejsca  noclegu. Następnie  udali  się autokarem na wycieczkę po Roztoczańskim Parku Narodowym. Podczas spaceru  odwiedzili  koniki polskie, które są jedyną rasą koni prymitywnych w Polsce. Zatrzymali się przy Stawach Echo, wyszli na wieżę widokową. Następnie przeszli pod słynny barokowy kościółek na  wodzie św. Jana Nepomucena. Krótki przejazd do Zamościa .Zamość uważany jest za miasto idealne. Wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO ze względu na niezwykle dobrze zachowaną architekturę i układ urbanistyczny charakterystyczny dla epoki renesansu. Uczestnicy wycieczki zobaczyli historyczny zespół miasta w zasięgu obwarowań XIX wieku, następnie Muzeum Zamojskie w Zamościu, które istnieje od 1926 r i mieści się w zespole kamienic mieszczańskich wzniesionych w XVII wieku w północnej pierzei Rynku Wielkiego Zwiedzanie  zakończył pokazowy wystrzał z armaty .Powrót do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.

W trzecim dniu po śniadaniu przejechali do Lublina. Zwiedzanie z przewodnikiem. Młodzież zobaczyła  najciekawsze zabytki lubelskiego Starego Miasta: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Brama Grodzka, Bazylika Dominikanów, Rynek, Trybunał Koronny, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz. Ostatnim punktem wyjazdu był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, który uczestnicy zwiedzili w pięknej scenerii zimowej. Przygotowane iluminacje Zobaczyli wszystkie piękne okazy w szklarniach. Tym pięknym akcentem zakończyli swoją trzydniową przygodę i wyruszyli w drogę powrotną do Piwnicznej. Udało się  zrealizować cały program wycieczki. Pogoda zrobiła nam niespodziankę w postaci świeżego śniegu, który towarzyszył nam przez cały pobyt. Opiekunowie J. Jochymek, Z. Citak, ks. J. Balasa.

 Kościół na wodzie

Lublin - historyczny zespół architektoniczny

Muzeum - Zamek w Łańcucie

 

Muzeum Zamojskie w Zamościu

Zamość - historyczny zespół miasta w zasięgu obwarowań XIX wieku

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

Roztoczańskie Muzeum PRL w Zamościu

 


 

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Szkoła to nie tylko miejsce, w którym się uczymy, ale to przestrzeń pozwalająca nam zacieśniać więzy
i zdobywać nowe przyjaźnie. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową, by uczniowie mogli przy dźwiękach hitów zrelaksować się w gronie przyjaciół i oderwać, choć przez chwilę, myśli od naukowych zmagań. Zabawę prowadził Mikołaj Ortyl. Pomagali mu Szymon Grabek i Jakub Wróbel. Obsługą sprzętu zajmował się Rafał Koral. W czasie przerwy rodzice zorganizowali w klasach poczęstunek, więc uczniowie mogli się zregenerować i bawić dalej 😊. Nad bezpieczeństwem czuwali, jak zawsze, kochani wychowawcy. Po dwóch godzinach wyginania śmiało ciała uczestnicy zabawy
w dobrych humorach opuszczali szkołę. Karnawał już blisko…

Krótka relacja video z dyskoteki 😊

   


 

Akademia z okazji Święta Niepodległości

11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość.

Polska powstała w chwili klęski zaborców w I wojnie światowej. 11 listopada dekretem Rady Regencyjnej Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem. Trzy dni później gremium to rozwiązało się, przekazując Naczelnikowi pełnię władzy nad odbudowującym się państwem.

Z tej okazji w czwartek 10 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystości uczestniczyli: dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie klas IV - VIII. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, a następnie uczniowie z klasy IV B i VI B zaprezentowali piękny montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pani Agaty Pawlik-Pasionek, Janiny Polakiewicz oraz pana Sławomira Biela. Dekorację wykonała pani Grażyna Źrołka. 
W części końcowej akademii odbył się koncert pieśni patriotycznych śpiewanych przez społeczność szkolną.

 

Ślubowanie klas I

W piątek 28.10.2022 r. mieliśmy przyjemność (dyrekcja, nauczyciele, uczniowie klas II i III, rodzice, babcie i dziadkowie) uczestniczyć w ślubowaniu klas I. Piękną akademię przygotowały p. Renata Dziedzina i p. Ewelina Długosz. Uczniowie klas I rozpoczęli uroczystość od wykonania POLONEZA, a w dalszej kolejności odbyło się ślubowanie, które miało patriotyczną oprawę. Dyrektor  Zenon Citak pasował każdego ucznia na pełnoprawnego członka społeczności szkolnej, a Pani wicedyrektor Anna Kulig wręczyła ślubującym pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej uczniowie udali sie do swoich sal, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Fotorelacja znajduje się w galerii.

W podzięce za serce

Nauczyciel. Tyle znaczeń kryje się w tym słowie. Przewodnik. Wychowawca. Przyjaciel. Mentor. Inspirator. Każdy z nas, gdy wymawia słowo „nauczyciel”, ma przed oczyma tego wyjątkowego, który wywarł  wpływ, odcisnął piętno na naszym życiu. I choć pedagog  kojarzy się od razu ze szkołą, to w tym budynku wspaniałą, przyjazną społeczność tworzą takż: pani woźna, pan konserwator, panie kucharki, pani sekretarka, panie sprzątające, pani pielęgniarka. 14 października Dzień Komisji Narodowej to święto wszystkich pracowników szkoły. Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej Nr 1  w Piwnicznej – Zdroju podziękował wszystkim za  pracę, przygotowując akademię. Na początku scenka dramowa obrazowała drogę ucznia do sukcesu edukacyjnego. Pomagali mu wszyscy i właśnie dzięki tym  interakcjom pokonał trudności. W drugiej części programu w turnieju wiedzy o szkole konkurowali nauczyciele oraz uczniowie. Po emocjonującej potyczce, która budziła wiele emocji, okazało się, że drużyny zremisowały. Uczniowie i nauczyciele schodzili ze sceny niepokonani J , w dłoniach trzymając kosze jesiennych smakołyków. Ostatnia część miała podniosły charakter. Przy akompaniamencie muzyki przewodniczący klas recytowali wierszyki poświęcone pracownikom szkoły, by później wręczyć własnoręcznie zrobione prezenty. Wisienką na torcie był występ Martyny Koszkul, która wykonała piosenkę „Dziękujemy wam”. Następnie uczniowie przekazali mikrofon przedstawicielkom Rady Rodziców, które we wzruszających słowach podkreśliły rolę nauczycieli w życiu młodych ludzi. Pan dyrektor Zenon Citak serdecznie podziękował za życzenia rodzicom, podkreślił ważność współpracy, która jest fundamentem, na którym budowany jest sukces dzieci. Wyrazy uznania usłyszeli też uczniowie, którzy włożyli swe serca, by jak najlepiej się zaprezentować. Ich wkład pracy, prócz entuzjastycznie reagującej widowni, doceniły także przygotowujące występ panie Magdalena Izworska i Anna Stanczak – Łomnicka, bijąc głośno brawa. Pan dyrektor złożył życzenia pracownikom szkoły, dziękował nie tylko za pracę, ale też za tworzenie życzliwej atmosfery, sprzyjającej podejmowaniu kolejnych wyzwań i inicjatyw. Po tych miłych słowach uczniowie wrócili do klas, by świętować Dzień Nauczyciela najlepiej jak się da, czyli ucząc się.

ASŁ

 


 

Rajd szkolny pt. „Rogasiowym szlakiem”

Co  roku w pierwszych miesiącach roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piwnicznej–Zdroju biorą  udział
w Rajdzie szkolnym . W tym roku swoje kroki nauczyciele i uczniowie skierowali do Rytra. Wszystkie klasy od I-VIII wzięły udział w rajdzie pt. „Rogasiowym szlakiem”. Patronat honorowy nad imprezą objął Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Trasa rajdu dostosowana była do możliwości maszerujących. Klasy IV-VIII wyruszały spod Ablandii
w Dużej Roztoce i przechodzili trasę „Rogasiowym szlakiem” wraz z przewodnikami Anią i Wojciechem, którzy co chwilę zatrzymywali się i przekazywali cenne informacje z zakresu przyrody, ekologii, historii terenu. Po przejściu wszyscy zameldowali się w Małej Roztoce przy ognisku, gdzie super kiełbaski
i herbatkę przygotowała Rada Rodziców. Dodatkowo 3-osobowe  reprezentacje wszystkich klas wzięły udział w konkursie wiedzy. Wszyscy odpowiedzieli na pytania w 100%. W następny dzień na trasę wyruszyli uczniowie klas I-III, z Małej Roztoki udali się w kierunku Kramarki, towarzyszyli im również Ania i Wojciech. Po przejściu trasy spotkali się przy ognisku. Przewodnicy przygotowali dla nich koło fortuny, każdy uczeń mógł wziąć udział w konkursie . Wszyscy otrzymywali drobne nagrody. Uczestnicy rajdu dziękują organizatorom: Radzie Rodziców, SKG „Kicarz” oraz Zespołowi Parków Krajobrazowych za organizację i Patronat Honorowy. Do zobaczenia za rok.

 


 

 Wycieczka do 3-Stolic

Szkolny Klub Górski „Kicarz” działający w Szkole Podstawowej Nr 1 w Piwnicznej–Zdroju zorganizował wycieczkę
do 3-Stolic. W wycieczce wzięło udział 45 uczniów i 3 opiekunów. Uczestnicy wycieczki swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzenia Budapesztu – Wzgórze Zamkowe, na którym zobaczyli starą zabudowę Budy, Kościół Najświętszej Maryi Panny - miejsce koronacji Króla Macieja, Basztę, z której rozpościera się przepiękny widok na Budapesztański Parlament, Zamek Królewski. Następnie przejechaliśmy  na drugą stronę Dunaju pod Parlament. Spacer do Bazyliki św. Stefana. Następnie przejazd najbardziej reprezentatywną aleją Budapesztu - Aleją Andrassiego z licznymi ambasadami. Kolejno Plac Bohaterów oraz położony w Parku Miejskim Zamek Vajdahunyad. Przyszedł czas na odpoczynek w hotelu, obiadokolację. W drugi dzień odwiedziliśmy Wiedeń. Spotkanie
z przewodnikiem. Przejazd słynnym Ringiem Wiedeńskim: secesyjna Urania – pierwszy miejski dom kultury Wiednia, Park Miejski z pomnikiem Schuberta i Straussa, słynny hotel  Sacher, pomnik Goethego i Schillera, Burggarten z pomnikiem Mozarta, pomnik Marii Teresy, Muzeum Historii Sztuki
i Historii Naturalnej, Parlament, neogotycki ratusz, Burgtheater - Teatr Dworski, Kościół Wotywny, Opera Wiedeńska. Następnie spacer po starym mieście: pałac władców Austrii - Hofburg, dom Mozarta, Katedra św. Szczepana, malownicze uliczki starego Wiednia, kolumna morowa. Następnie przejechaliśmy  na wiedeńskie wzgórze Kahlenberg z przepiękną panoramą stolicy Austrii. Jest to także miejsce, z którego podczas "Odsieczy Wiedeńskiej" polskimi siłami dowodził
król Jan III Sobieski.  Przejazd do stolicy Czeskiej Republiki - Pragi. Nocleg w Pradze. Po pysznym śniadaniu. Spotkanie
z przewodnikiem . Spacer ze wzgórza na Strahovie: Klasztor Stahovski, Loreta, pałac Schwarzenbergów i sąsiadujący
z Zamkiem Praskim Pałac Arcybiskupi. Następnie dziedziniec zamku  Praskiego na Hradczanach ze słynnymi katedrami św. Wita oraz św. Jerzego. Ogrody Wallensteina. Spacer słynnym Mostem Karola. Most Karola to najbardziej rozpoznawalny znak Pragi. Nie można go ominąć będąc
w Pradze. Zachwyca nie tylko sam most ale również roztaczające się z niego widoki na czerwone dachy kamieniczek, wieżyczki bram, kościołów i wzgórze z Zamkiem Praskim. Przejście na Rynek Staromiejski ze słynnym zegarem Orloj oraz kościołem Marii Panny przed Tynem. Brama Prochowa, Plac Wacława - największy praski plac i główna arteria stolicy Czech. Nasi uczniowie wykazali się wiedzą historyczną oraz super kulturą osobistą. Podróżowaliśmy z biurem turystycznym Wactur, kierowcom oraz pilotowi wycieczki należą się słowa podziękowania za pełen profesjonalizm
i cierpliwość podczas pobytu z nami.

 


                                                   

 Poznaj Polskę 2022

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Piwnicznej-Zdroju otrzymała dotację na realizację dwóch wycieczek
w ramach programu „Poznaj Polskę”. W wycieczkach weźmie udział 90 uczniów. Na wycieczkę do Łańcuta, Lublina
i Zamościa pojadą uczniowie kl. VI a, członkowie SKG „Kicarz” oraz ministranci.
Na wycieczkę do Wrocławia pojadą uczniowie kl. V a i V b. Pierwsza wycieczka odbędzie pod koniec listopada, druga na początku grudnia. Trwają zapisy. Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z proponowanych form zwiedzania Polski.

 


 

INFORMACJA DLA UCZNIÓW Z KOKUSZKI

W dniu 1.09.2022 r .(czwartek) odjazd autobusu z Kokuszki do Piwnicznej nastąpi o godz. 7.18, a powrót uczniów po spotkaniu z wychowawcami będzie o godz. 10.30.

W tym roku uczniowie będą dowożeni przez firmę MARPOL.


 

INFORMACJE

1. Przedszkole rozpoczyna pracę w czwartek 01 IX 2022 r..

2. We wtorek 30 VIII o godz. 16.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców dzieci zapisanych do przedszkola, na którym zostaną Państwo poinformowani m.in. o organizacji pracy, żywieniu oraz przydziale dzieci do poszczególnych grup.

3. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego rozpocznie się 01 IX.2022 (czwartek) w następującej kolejności:

 • o godz. 9.00 - rozpoczęcie w klasach IV-VIII w hali sportowej (o godz. 8.00 Msza św.)
 • o godz. 11.00 - rozpoczęcie w klasach I- III oraz oddziale przedszkolnym "0" w hali sportowej (o godz. 10.00 Msza św.).

4. Posiłek w szkole - jest  możliwość zapisania ucznia na obiady - koszt 9 zł, aby tego dokonać proszę wypełnić stosowny formularz i dostarczyć go do p. intendent.

5. Żywienie w szkole "rusza" 05 IX (poniedziałek), a w przedszkolu 01 IX (czwartek), a warunkiem korzystania z posiłku jest złożenie formularza u p. intendent do 30 VIII (wtorek) - przedszkole, a do  02 IX (piątek) - szkoła.

6. Podział uczniów zapisanych do klasy I nastąpi po konferencji Rady Pedagogicznej, która odbędzie się w poniedziałek 29 VIII, a lista będzie wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole.

Formularz stołówka

dyr Zenon Citak


Piwniczańska „Półkolonia 2022 „

            W dniach 11.07-22.07.22r w ZSP Nr 1 w Piwnicznej –Zdroju została zorganizowana półkolonia , w której udział wzięło 149 dzieci. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem w „W zdrowym ciele zdrowy duch” . Kierownictwo oraz wychowawcy  postawili na aktywny wypoczynek , odejście od komórek, laptopów i telewizorów. Była też możliwość integracji, zawarcia nowych znajomości i przyjaźni , ponieważ grupę wypoczywającą stanowiły dzieci z Piwnicznej, Młodowa i Kosarzysk. Zajęcia zgodnie z harmonogramem miały odbywać się od 9.00-14.00. Chęć pokazania dzieciom wielu ciekawych miejsc sprawiła, że niejednokrotnie czas zajęć znacznie się wydłużył. Dzieci podczas swego wypoczynku wzięły udział w :

- w zajęciach integracyjnych, gdzie każdy miał możliwość poznać wychowawcę oraz zainteresowania swoich kolegów

- w Rajdzie z Piwniczanką – trasa na Bucznik przez Walczaki, gdzie po drodze wstąpiliśmy do pracowni Państwa Kotarbów i poznaliśmy tajniki sztuki rzeźbienia , a także uzyskaliśmy ważne informacje na temat   wody mineralnej „ Piwniczanka” w czasie spotkanie z p. Markiem Gaworuchą,

- w wycieczce do Ciężkowic-spacerze po Skamieniałym Mieście, zwiedzaniu Muzeum Przyrodniczego, rejsie łodzią podwodną,

-w wycieczce do Ojcowa –spacerze Doliną Prądnika, wejściu do Jaskini Łokietka oraz obejrzeniu zamku na Pieskowej Skale i Maczugi Herkulesa,

- w wycieczce do Zakopanego- spacerze do Kuźnic , obejrzeniu  kolejki na Kasprowy Wierch, przejściu pod Wielką Krokiew, zwiedzaniu Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, wyjeździe kolejką z Szymoszkowej Polany na Gubałówkę , spacerze grzbietem Gubałówki , zejściu do Zębu, gdzie podziwiali  dom Kamila Stocha,

- w wycieczce do Niedzicy-spacerze po Niedzicy, przejściu tamą , podziwianiu panoramy Tatr, rejsie statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim,

- w wycieczce do Rabkolandu-zabawie w parku rozrywki,

- w wyjściu na basen w Radwanowie-korzystaniu z atrakcji wodnych,

- w zajęciach z profilaktyki pt „ Magiczne Kryształy „ i „Odważ się marzyć.”

            Ostatnie zajęcia odbyły się na hali widowiskowo-sportowej w Piwnicznej- Zdroju, gdzie w uczestnicy zatańczyli ‘Taniec belgijski” i otrzymali z rąk p. Burmistrza Dariusza Chorużyka upominki ufundowane prze MKRPA. Wszyscy wychowawcy oraz kierownictwo półkolonii są pod wrażeniem własciwego zachowania się dzieci, zdyscyplinowania, wysokiej kultury osobistej, wytrwałości , wiedzy  oraz kondycji fizycznej. Uczestnicy „Piwniczańskiej półkolonii” składają podziękowania p. Magdalenie Nieć i Annie Kulig za wygospodarowanie

J.J


Krótka fotorelacja z półkolonii  w dn. 11.07.-22.07.2022 r. została zamieszczona w galerii.


"Poznaj Polskę"

 

        18 maja 2022r. uczniowie klasy IIIA i IIIB wyruszyli na wycieczkę dofinansowaną w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. W wycieczce wzięło udział 40-ro uczniów wraz z opiekunami.

 

Program wycieczki obejmował zwiedzanie  Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Uczniowie mieli możliwość poznać proces tworzenia szkła na żywo i poczuć ciepło bijące z hutniczego pieca. Odwiedzili miejsce, gdzie powstała pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej i poznali archaiczne sposoby jej wydobywania.

Nad bezpiecznym przejazdem czuwał pan Przemysław Mróz z Biura Usług Turystycznych „WACTUR”,    a pyszny obiad zapewniła restauracja „Kasztelan”.

                                                                  Ewelina Długosz

                                                                  Renata Dziedzina

  

 

 

 


PÓŁKOLONIA - WKACJE 2022

Burmistrz p. Dariusz Chorużyk we współpracy z MKRPA wzorem roku poprzedniego organizuje półkolonie letnie w terminie 11 - 22 lipca 2022 r. (bez soboty i niedzieli).

Niezbędne dokumenty będą wysłane rodzicom przez wychowawców klas za pośrednictwem dziennika elektronicznego.


VI Gminnej Sportowej Olimpiady Przedszkolaków - regulamin

Tegoroczna edycja  olimpiady odbędzie się 10 czerwca 2022 r. (piątek), miejscem zmagań młodych olimpijczyków będą obiekty sportowe Miasta i Gminy Piwniczna –Zdrój  
Rozpoczęcie godz. 10.00 zakończenie godz. 13.00.

Organizatorzy:

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Piwnicznej-Zdroju,
 • Urząd Miejski w  Piwnicznej- Zdroju,
 • Rodzice, uczniowie  kl. Va SP. Nr 1 w Piwnicznej- Zdroju,
 • Spółdzielnia Pracy „Piwniczanka.”
 • Zespół Parków Krajobrazowych

Cel:

 • kontynuacja działań na rzecz aktywności fizycznej
 • zachęcenie dzieci do zajęć na świeżym powietrzu
 • integracja poprzez sport grup przedszkolnych
 • wyłonienie najlepszych przedszkolaków i drużyn
 • promocja aktywności fizycznej w przedszkolach na terenie Miasta i Gminy

 

Nagrody:

 • każdy uczestnik otrzyma drobny upominek,
 • każda drużyna przedszkolna otrzyma dyplom,
 • drużyny zajmujące miejsca od I-III otrzymają puchary,
 • nagrody indywidualne dla zawodników zajmujących miejsca od I – VI.

Sędziowie:

 • sędzią głównym zawodów będzie p. Ewa Żywczak.
 • sędziowie obsługujący konkurencje sportowe M. Majda, J. Jochymek, uczniowie kl. V a i siatkarki MUKS „Ogniwo”.

Warunki uczestnictwa:

 • w konkurencjach sportowych bierze udział 10-cio osobowa grupa z przedszkola,
 • grupę stanowią przedszkolaki w wieku 5 lat (5 osób) i 6 lat (5 osób),
 • reprezentant każdego przedszkola zgłoszony do zawodów bierze udział
  w konkurencjach indywidualnych,
 • o zajętym przez przedszkole miejscu zadecydują punkty zdobyte przez dzieci (zajęte miejsca w klasyfikacji generalnej przeliczone będą na punkty),
 • dzieci obowiązuje strój sportowy oraz obuwie sportowe,
 • zaleca się aby każde dziecko miało nakrycie głowy,
 • w przypadku nie sprzyjających warunków atmosferycznych impreza zostanie przesunięta na inny termin ,o którym przedszkola zostaną poinformowane,
 • wszelkich informacji odnośnie olimpiady udziela p. Jolanta Jochymek 781 825 349,
 • wyniki zostaną podane do wiadomości 20 minut po zakończeniu ostatniej konkurencji.

Konkurencje sportowe:

 • skoki w workach na odcinku 5 m,
 • slalom na krótkich szczudłach,
 • bieg przez płotki na odcinku 60 m,
 • tor przeszkód ( 10 elementów)
 • bieg wahadłowy 4x5m
 • przenoszenie lotki na rakietce do kometki
 • "budowanie wieży"
 • mecz mini piłki nożnej

 

Postanowienia końcowe:

 • j.jochymek@vp.pl
 • organizatorzy zapewniają o przestrzeganiu wszelkich zaleceń związanych z COVID 19 obowiązujących w danym dniu wg zaleceń Ministerstwa Zdrowia,
 • każdy opiekun przedszkola w dniu zawodów otrzyma do wypełnienia kartę udziału drużyny w zawodach,
 • dodatkowo informacje zostaną przekazane zainteresowanym przedszkolom
  w późniejszym terminie.

                                  Organizatorzy: ZSP Nr 1 w Piwnicznej- Zdroju


Dzień bez plecaka!

Samorząd Uczniowski ogłosił wtorek 12.04. "Dniem bez plecaka".Ciekawa fotorelacja znajduje się w galerii.

 


Czas na podziękowania!
W dniu 06.04.2022 r. Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy-Zdroju przekazał plecaki wraz z wyposażeniem szkolnym dla dzieci z Ukrainy, które uczą się w oddziałach przygotowawczych w SP nr 1 w Piwnicznej-Zdroju. Zostały one podarowane uczniom z klas I-III i IV-VI z tych oddziałów.
Serdecznie dziękuję ww. Samorządowi i Dyrekcji SP w Łomnicy-Zdroju za wrażliwość i wsparcie potrzebujących, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.
Osobne podziękowania za Wielkie Serce składam Rodzicom i uczniom naszej szkoły za włączenie się w akcję zbiórki zeszytów i innych materiałów szkolnych dla uczniów z Ukrainy, a paniom Krystynie Dziedzinie i Małgorzacie Sekule pracującym w naszej bibliotece za koordynację tej akcji, która odbyła się na przełomie miesiąca marca i kwietnia. Obdarowani i ich rodzice wyrażali ogromne uznanie i wdzięczność za pomoc.
Nadmieniam, że w momencie uruchomienia oddziałów przygotowawczych uczęszczało do nich 41 uczniów z Ukrainy, część z nich w miesiącu maju zmieniło miejsce zamieszkania lub powróciło do swojej ojczyzny. Aktualnie do szkoły uczęszcza 29 uczniów.
Dyrektor ZSP Nr1 w Piwnicznej-Zdroju
Zenon Citak

 


AKADEMIA Z OKAZJI 231 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 04.05.2022 r. odbyła sie uroczysta akademia z okazji 231 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA, którą rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem p. Janiny Polakiewicz, p. Agaty Pawlik-Pasionek i p. Grażyny Źrołki. Zagadnienia historyczne i okoliczności uchwalenia konstytucji zaprezentowali w formie przedstawienia uczniowie z klasy V B oraz VIII C. Uroczyste spotkanie prowadziła Zuzanna Grucela przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Akademia została zakończona po krótkim podsumowaniu i podziękowaniu przez dyrektora p.Zenona Citaka.


ZAJĘCIA INTEGRACYJNE Z UCZNIAMI Z UKRAINY

Zajęcia integracyjne z uczniami z Ukrainy odbyły się w dniu 25.04.2022 r., które rozpoczęto w świetlicy szkolnej od wspólnej biesiady przy cieście i herbacie. W spotkaniu brała udział najstarsza grupa uczniów z Ukrainy, która uczęszcza do oddziału przygotowawczego w naszej szkole. Po oficjalnym spotkaniu przystąpiono do realizacji wspólnego zadania, które polegało na opracowaniu plastycznym wizualizującym przyjaźń Polsko-Ukraińską. Do tego celu wykorzystano bruk parkingu przy szkole - zdjęcia z zajęć dostępne są w galerii. Spotkanie przygotowała klasa VIII C pod kierunkiem wychowawczyni p. mgr Agaty Pawlik-Pasionek i wychowawczyni oddziału przygotowawczego p. mgr Anny Stanczak-Łomnickiej.

Aktualnie w naszej szkole uczy się 37 uczniów w trzech oddzialach przygotowawczych, które funkcjonują w szkole od dnia 01.04.2022 r.. W oddziale kl. I-III uczy się 10 ucz., w oddziale kl. IV-VI - 15 ucz., a w odziale kl. VII-VIII - 12 uczniów.

Oddziały przygotowawcze oprócz zajęć lekcyjnych uczestniczą we wszystkich dzialaniach wychowawczych szkoły, w tym w wyjazdach do kina, teatru oraz planowany jest ich udział w wycieczkach szkolnych.

dyr Zenon Citak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Zawodniczki SP Nr 1 w Piwnicznej –Zdroju Mistrzyniami Powiatu w piłce siatkowej w kategorii „Czwórek”

  

    Dnia 12.04.22r na hali sportowej SP. Nr 2 w Krynicy-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii „czwórek” . Zawody przeprowadzono w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach wzięły udział zespoły z SP Ptaszkowa, SP Chełmiec, SP Nr 2 w  Krynicy-Zdroju i SP Nr 1 w Piwnicznej –Zdroju. Rozgrywki przeprowadzono na dwóch boiskach, systemem ”każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

Nasze uczennice zagrały w składzie :

Amelia Fabiś, Amelia Toczek, Nela Sidelnikow, Marta Wójtowicz,

Iga Barnowska, Marysia Głaszczka, Gabriela Mróz i Maja Polakiewicz.

Dziewczęta spisały się super na boisku wygrywając wszystkie swoje mecze.  Ich najmocniejszą stroną była zagrywka. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Amelia Fabiś. Gratuluję postawy, zaangażowania, skuteczności w grze. Swoim zwycięstwem zawodniczki wywalczyły awans na Mistrzostwa Rejonu, które odbędą się 21.04.22r w Nowym Sączu.

mgr Jolanta Jochymek


Międzygminny Turniej  w Piłce Siatkowej w kategorii ”czwórek”

29 marca na hali widowiskowo –sportowej w Piwnicznej –Zdroju dobyły się Międzygminny  Turniej  w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców rocznikowo klasy szóste. W zawodach wzięły udział reprezentacje gmin Starego Sącza, Łącka zabrakło zespołów z gminy Rytro.  Mistrzostwa rozegrano system „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.  Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych meczy

Dziewczęta

SP. Nr 2 Stary Sącz-SP. Nr 1 Piwniczna –Zdrój:1-2

SP. Nr 2 Stary Sącz-SP. Łącko:2-0

SP. Łącko-SP. Nr 1 Piwniczna- Zdrój : 0-2

Chłopcy:

SP. Nr 2 Stary Sącz-SP. Nr 1 Piwniczna –Zdrój :0-2

SP. Nr 2 Stary Sącz-SP. Łącko:0-2

SP. Łącko-SP. Nr 1 Piwniczna- Zdrój : 0-2

Wyniki końcowe:

Dziewczęta:

I m- SP. Nr 1 w Piwnicznej- Zdroju ( Amelia Fabiś, Nikola Kulig, Nela Sidelnikov, Inga Citak, Maja Polakiewicz, Iga Barnowska, Maria Głaszczka, Gabriela Mróz, Marta Wójtowicz)

II m-SP. NR 2 Stary Sącz

III m-SP. Łącko

Chłopcy:

I m-SP. Nr 1 w Piwnicznej- Zdroju ( Jakub Długosz, Filip Dominik, Kacper Dominik, Jakub Wróbel, Dominik  Szot, Tomasz Tajstra,  Jan Kawka, Ksawery Kulig, Szymon Grabek, Sebastian Tokarczyk, Bartosz Łomnicki )

II m- SP. Łącko

III m- SP. NR 2 Stary Sącz

Awans na Mistrzostwa Powiatu wywalczyły zespoły SP .Nr 1 w Piwnicznej- Zdroju .

Gratulacje dla naszych uczniów.

                                    

                                                              J. Jochymek, M. Majda, A. Długosz


Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej w kategorii ”czwórek”

25 marca na hali widowiskowo –sportowej w Piwnicznej –Zdroju dobyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców rocznikowo klasy szóste. W zawodach wzięły udział drużyny z SP. Łomnica Zdrój , SP. Nr 2 Piwniczna –Zdrój oraz SP. Nr 1 w Piwnicznej Zdroju. Specyfika tych rozgrywek sprawiła że nie wszystkie szkoły mają możliwość wystawienia składów ze względu na zbyt  małą liczbę uczniów w klasach w swoich szkołach. Regulamin Igrzysk Dzieci w tej dyscypliny zakłada że drużyna ma się składać z 10 osób. Gra się do dwóch wygranych setów do 25 pkt. Pierwszy set gra zespół I, drugi set gra zespół II , oba zespoły składają się z 4 osób. W przypadku remisu gra się trzeci set do 15 pkt. Wówczas drużyna jest mieszana. Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze , z zachowaniem zasad Fair play. Oto wyniki:

Dziewczęta:

I m- SP. Nr 1 w Piwnicznej- Zdroju ( Amelia Fabiś, Nikola Kulig, Nela Sidelnikov, Inga Citak , Maja Polakiewicz, Iga Barnowska, Maria Głaszczka, Gabriela Mróz)

II m-SP. Łomnica –Zdrój

Chłopcy:

I m-SP. Nr 1 w Piwnicznej- Zdroju ( Jakub Długosz, Filip Dominik, Kacper Dominik, Jakub Wróbel, Dominik  Szot, Tomasz Tajstra,  Jan Kawka, Ksawery Kulig, Szymon Grabek, Jakub Bogaczyk, Sebastian Tokarczyk, Bartosz Łomnicki )

II m-SP. W Łomnicy-Zdroju

III m-SP. Nr 2 w Piwnicznej- Zdroju

Gratulacje dla naszych uczniów za osiągnięty wynik.

 

                                                                                                      J. Jochymek, M. Majda , A. Długosz


ARCHIPELAG SKARBÓW

W dniach 31.03 – 1.04. 2022r. w naszej szkole, dzięki współpracy z Instytutem Profilaktyki Zintegrowanej, realizowany jest  program profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów®. Realizacja programu była możliwa dzięki udziałowi w projekcie „Profilaktyka w każdą pogodę”, finansowanym ze środków budżetu Państwa „Społeczna odpowiedzialność nauki”.

Dofinansowano ze środków budżetu Państwa: Społeczna odpowiedzialność nauki

 

Wicemistrzynie Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Rocznik 2007

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piwnicznej Zdroju zajęły II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Siatkowej Rocznik 2007-2008. Turniej odbył się w ZSP  Muszyna/ Złockie. W finale zagrały zespoły z SP. Krynica, SP. Biczyce Dolne, SP. Grybów. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po zaciętej walce, pełnej emocji wyniki są następujące:

I m-SP Grybów

II m-SP Nr 1 w Piwnicznej Zdroju

III m-SP Krynica- Zdrój

IV m-SP Biczyce Dolne

Nasz zespól wystąpił w składzie : Zuzanna Grucela-kapitan, Zuzanna Gondek, Zuzanna Jamrozowicz, Maja Długosz, Julia Długosz, Julita Citak, Nikola Baran, Patrycja Miechurska

Trener : Jolanta Jochymek


Międzygminne Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Rocznik 2007 - 2008

W hali widowisko – sportowej w Piwnicznej –Zdroju odbyły się Międzygminne Mistrzostwa w Piłce siatkowej . Wzięły w nim udział reprezentacje gmin  :

Stary Sącz ( SP. Nr 2 w Starym Sączu –dziewczęta, SP. Barcice-chłopcy)

Łącko –(SP. Łącko –chłopcy, Zagorzyn –dziewczęta  nie dojechały)

Rytro – brak zespołów

Drużyny chłopców zagrały po dwa mecze , każdy z każdym, do dwóch wygranych setów.

Natomiast dziewczęta rozegrały mecz z drużyną Starego Sącza. Wygrywając 2:0

Wyniki końcowe dziewcząt:

I m-SP. Nr 1 w Piwnicznej –Zdroju

II m-SP. N r 2 w Starym Sączu

Nasz zespól wystąpił w składzie : Zuzanna Grucela-kapitan, Zuzanna Gondek, Zuzanna Jamrozowicz, Maja Długosz, Julia Długosz, Julita Citak, Nikola Baran, Patrycja Miechurska

Trener : Jolanta Jochymek

Wyniki końcowe chłopców:

I m-SP. Barcice

II m-SP. Łącko

III m- SP. Nr 1 w Piwnicznej Zdroju

Nasz zespół zagrał w składzie: Bruno Dudczak, Karol Kuźlak, Kacper Długosz, Jakub Maślanka, Jakub Wróbel, Hubert Piwowar, Patryk Musiał.

Trener :Marek Majda


 Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Rocznik 2007 - 2008

 

W hali widowisko – sportowej w Piwnicznej –Zdroju odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce siatkowej . Wzięły w nim udział reprezentacje szkół podstawowych z Łomnicy-Zdroju, Głębokiego, SP. Nr 1 i SP. Nr 2 w Piwnicznej Zdroju. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym „do dwóch wygranych setów. Wyrównany poziom wśród chłopców sprawił że o wynikach końcowych zadecydowały sety. Natomiast w kategorii dziewcząt zdecydowanie poziomem odbiegały dziewczęta z SP Nr 1 w Piwnicznej Zdroju.

 

Wyniki końcowe dziewcząt:

I m-SP Nr 1 w Piwnicznej –Zdroju

II m-SP W Łomnicy Zdroju

III m-SP Głębokie

IV m-SP Nr 2 w Piwnicznej Zdroju

Nasz zespól wystąpił w składzie : Zuzanna Grucela-kapitan, Zuzanna Gondek, Zuzanna Jamrozowicz, Maja Długosz, Julia Długosz, Julita Citak, Nikola Baran, Patrycja Miechurska

Trener : Jolanta Jochymek

Wyniki końcowe chłopców:

I m-SP. Nr 1 w Piwnicznej- Zdroju

II m-SP. Głębokie

III m-SP. W Łomnicy Zdroju

IV m-SP. Nr 2 w Piwnicznej Zdroju

Nasz zespół zagrał w składzie: Bruno Dudczak, Karol Kuźlak, Kacper Długosz, Jakub Maślanka, Jakub Wróbel, Hubert Piwowar, Patryk Musił.

Trener :Marek Majda


Medaliści nagrodzeni – Bieg „Wilczym Tropem”

Dzisiaj nauczyciele wychowania fizycznego dokonali podsumowania przeprowadzonych biegów w ramach  X edycji projektu Bieg Wilczym Tropem-Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie zostali nagrodzeni w III grupach.

I grupa –chłopcy starsi

II grupa-chłopcy młodsi

III grupa-dziewczynki

Wyniki końcowe:

I grupa –chłopcy starsi - medale

I m-Lisowski Marcin –VIII b

II m-Długosz Jakub

III m-Maślanka Piotr –VII b

II grupa-chłopcy młodsi - bidony

I m-Długosz Kacper –III b

II m-Rzeźnik Łukasz –III b

III m-Tajstra Tomasz-IV b

III grupa-dziewczynki - koszulki

I m-Lisowska Weronika –IV b

II m- Maja Polakiewicz –III b

III m-Citak Inga –V a

Pozostali uczniowie otrzymali słodycze. Brawo, Brawo nasi biegacze. 

J. Jochymek, A. Długosz, M. Majda


X edycji projektu Tropem Wilczym- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W tym roku uczniowie Zespołu Szkolno –Przedszkolnego Nr 1 w Piwnicznej –Zdroju wzięli udział po raz pierwszy w X edycji projektu Tropem Wilczym- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych orgaznizowanym przez Fundację Wolność i Demokracja .Bieg ten został przeprowadzony w dn. 02.03.-04.03.22r na hali sportowej . Wzięło w nim udział 200 uczniów z klas II-VIII . Każdy uczeń zgodnie z tegoroczną edycją miał do przebiegnięcia 1963 m. Uczniowie biegali w grupach, podczas biegu mierzony był czas i wychwytywano uczniów z najlepszymi wynikami. Przed startem nauczyciele zapoznali dzieci i młodzież z celem tego biegu oraz zasadami jego przeprowadzenia. Nadmienili ze każdy uczeń ma dostosować tempo biegu do swoich możliwości oraz samopoczucia i predyspozycji dnia. Celem realizacji projektu było łączenie edukacji historycznej z działaniami wzmacniającymi poczucie wspólnoty szkolnej oraz popularyzacja biegania , jako najbardziej dostępnej formy rekreacji. Zgodnie z założeniami projektu w biegu wziął  udział kandydat zgłoszony do stypendium sportowego. Wyniki najlepszym biegaczy umieścimy w następnym artykule .Jesteśmy dumni z naszych uczniów za zaangażowanie , wytrwałość i ukończenie biegu.     

Brawo, Brawo narciarze z piwniczańskiej podstawówki.

Grupa 15 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piwnicznej - Zdroju reprezentowała Gminę na Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego w Narciarstwie Alpejskim w Tyliczu. Mistrzostwa zostały przeprowadzone w kategorii dzieci i młodzieży,  z podziałem na dziewczęta i chłopców.

 IGRZYSKA DZIECI

 • Grupa I: roczniki 2011 i młodsi
 • Grupa II: roczniki 2009 i 2010

IGRZYSKA MŁODZIEŻY

 • Grupa III: roczniki 2007 i 200

Każdy zawodnik zgodnie z regulaminem miał jeden zjazd. Nasi alpejczycy spisali się super, nie tylko wytrzymali presję i stres zawodów ale także wykazali się super umiejętnościami . Na 15 reprezentantów , na zawody wojewódzkie weszło 8 osób .

Oto wyniki:

 • Grupa I: roczniki 2011 i młodsi

Kategoria dziewczynki

II m –Porębska Lena

Kategoria chłopcy:

I m-Dominik Karol

IV m-Tajstra Tomasz

V m-Pustułka Sebastian

VI m-Długosz Kacper

 • Grupa II: roczniki 2009 i 2010

Kategoria dziewczynki

III m-Maślanka Maja

Kategoria chłopcy:

III m-Szot Dominik

IV m-Izworski Wojciech

VI m- Długosz Jakub

VII m-Dominik Kacper

XIII m-Słowiński Jan

XVII m-Wróbel Jakub

 • Grupa III: roczniki 2007 i 200

VIII m-Dominik Gabriela

XX m-Maćkowska Emilia

VI m-Dudczak Bruno

Na Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Narciarstwie Alpejskim , które odbędą się 14-15.-03.22r wystąpią :

Dominik Gabriela, Dudczak Bruno – Igrzyska młodzieży

Porębska Lena, Dominik Karol, Tajstra Tomasz, Maślanka Maja, Szot Dominik, Izworski Wojciech,- Igrzyska Dzieci.

Gratulacje dla naszych uczniów oraz ich rodziców za wytrwałość w rozwijaniu zamiłowania do sportu a w szczególności sportów zimowych .

J. Jochymek , A. Dugosz


POMOC DLA UKRAINY!

Społeczność szkolna i przedszkolna ZSP nr 1 w Piwnicznej-Zdroju przy współpracy z Urzędem Miasta i Hufcem ZHP w Nowym Sączu organizuje zbiórkę produktów i środków potrzebnych ludności w Ukrainie.
Informacja o potrzebach zawarta jest na plakacie.

W dniach 02.03.-03.03.22 i dodatkowo 04.03. (termin wyznaczony przez hufiec) harcerze w holu szkoły przyjmować będą od darczyńców przyniesione produkty i środki.

 


Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet”. Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej pod nazwą Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce.

Główny celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz:

 • bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
 • zaznajomienia rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online,
 • promowania pozytywnego wykorzystywania internetu wśród wszystkich użytkowników sieci.

W naszej szkole również zostały podjęte działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Klasy I – III obejrzały przygotowaną w pracowni komputerowej gazetkę ścienną, na której znalazły się prace plastyczne uczniów klasy 6 A promujące zasady bezpieczeństwa w sieci.

W klasach IV zostały przeprowadzone lekcje informatyki  „Nie daj się wciągnąć w sieć.
O bezpieczeństwie w Internecie”. Uczniowie obejrzeli film „3…2…1…Internet”. 
Podczas lekcji uczniowie poznali:

 • zasady bezpiecznego korzystania z internetu,
 • zagrożenia czyhające na użytkowników sieci,
 • numery telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży,
 • wiedzą do kogo mogą się zwrócić w sytuacji poczucia zagrożenia w sieci.

W klasach V – VIII na lekcjach informatyki zostały przypomniane:

 • zasady jakimi należy kierować się podczas korzystania z internetu,
 • jak radzić sobie z agresją w sieci, chronić dane i wizerunek,
 • jak rozpoznać pierwsze symptomy uzależnienia od mediów.

 

 


 

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU U MISIÓW, KRASNOLUDKÓW I SKRZATÓW

CZYTANIE USKRZYDLA

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Mała książka – wielki człowiek” – zorganizowanej  przez Instytut Książki.

W ramach działań uczniom klas pierwszych uroczyście wręczono wyprawkę czytelniczą, która zawierała :  książkę do czytania dla najmłodszych: „Pierwsze abecadło” i broszurkę dla rodziców: „Książką połączeni- czyli uczymy się czytać razem”

Mamy nadzieję, że   ta  akcja zachęci  najmłodszych czytelników naszej szkoły do sięgania po wartościową książkę, a rodzicom przypomni że  dzieciom, którym czytano od najmłodszych lat, łatwiej przychodzi nauka, a w dorosłym życiu o wiele lepiej radzą sobie z różnego rodzaju wyzwaniami.

Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Piwnicznej-Zdroju

 

Dnia 16.11.2021 r. w hali widowiskowo – sportowej w Piwnicznej-Zdroju odbyły się warsztaty inspirująco-sportowe.  Warsztaty są nagrodą oraz efektem konkursu, w którym wzięły udział  dzieci ze ZSP Nr 1w Piwnicznej-Zdroju.
Konkurs miał charakter ogólnopolski, trwał 3 miesiące. W tym czasie uczniowie podejmowali  wyzwania związane
z aktywnością fizyczną. Podsumowaniem tych działań było nakręcenie filmiku. Do sukcesu przyczynili się uczniowie klasy V A i siatkarki. Ekipa Phon3nix odwiedza szkoły, które zajęły miejsca od 1-100.  Za każdym razem w warsztatach bierze udział gość specjalny, który jest Twarzą Sportu. Nas zaszczyciła swoją obecnością Klaudia Zwolińska – reprezentantka Polski w kajakarstwie górskim:

- Mistrzyni Europy,

- Mistrzyni Świata w kategorii juniorskiej,

- Zdobywczyni Pucharu Świata, który dał jej kwalifikacje Olimpijską,

- V miejsce na Igrzyskach Olimpijskich  w Tokio 2020.

Każde spotkanie miało taki sam scenariusz, wzięły w nich udział klasy III b, IV b, V a, VII ab, VII cd, VIII a, VI a.

Warsztaty rozpoczęła klasa III b w obecności, której z rąk przedstawiciela Pho3nix p. Marcina został wręczony dyplom na ręce Dyrektora Szkoły Zenona Citaka. Następnie uczniowie mogli wysłuchać kilku słów na temat aktywności fizycznej, jej ważności w życiu każdego z nas. O swojej przygodzie ze sportem , igrzyskami olimpijskimi oraz treningiem opowiedziała nasza mistrzyni. Dzieci zadawały pytania,po których nastąpiła rozgrzewka. Wszyscy zostali podzieleni na grupy  i pod okiem p. Marcina,p. Tomasza,p. Klaudii, p. Joli ćwiczyli na obwodzie stacyjnym. Każdy uczeń biorący udział w warsztatach otrzymał akredytację, na której zapisywał uzyskane wyniki w zakresie wytrzymałości, skoczności, siły oraz zwinności.
Na koniec spotkania były zdjęcia, możliwość wejścia do kajaku, oglądanie medali, pamiątek z Igrzysk w Tokio. Super przygoda, miłe spotkanie. Podziękowanie dla naszej Olimpijkii drużyny Pho3nix za odwiedzenie naszej szkoły i super warsztaty.
Do tego spotkania przyczynili się J. Jochymek, A. Przepióra, M. Żrałka, A. Długosz.

 

 


"Poznaj Polskę"

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Piwnicznej-Zdroju otrzymał dotację w kwocie 15.000 zł na realizację wycieczki
pt. " Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego " w ramach projektu "Poznaj Polskę". 

 


I miejsce w kategorii sztafet w Polsce – V Bieg Erasmusa

Sztafeta w składzie Maciej Gumulak, Michał Maćkowski, Paweł Rogólski, Jan Słowiński 

zajęła I miejsce w Polsce podczas V Biegu Erasmusa.  Uczniowie przebiegli w ciągu 60 minut dystans 12,600 m.
W nabliższym czasie zostaną wręczone im statuetki i bony do Decathlonu. Pozostałe sztafety przyczyniły się do zwycięstwa szkoły.  Jesteśmy dumni z naszych uczniów.

                                                                        J. Jochymek, A. Długosz, M. Majda

 


Rekord Polski - V Bieg Erasmusa 

 Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Piwnicznej –Zdroju wybiegali I miejsce w Polsce w kategorii szkół podstawowych  podczas V Biegu Erasmusa. 24 września 2021 r. podjęto próbę Bicia Rekordu Polski. Z naszej szkoły udział w tej próbie wzięło 7 sztafet 4 osobowych. Zadaniem ich było w ciągu 60 minut przebiec jak najdłuższy dystans. Każdy uczeń miał pobraną aplikację, która mierzyła mu dystans. Nasza szkoła uplasowała się na I m, na 100 sklasyfikowanych szkół.  Otrzymaliśmy puchar i drobny sprzęt sportowy. Gratulacje dla naszych uczniów, którzy przyczynili się do pobicia rekordu Polski.

                                                                        J. Jochymek, A. Długosz, M. Majda


 

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13.10.2021 r. obchodziliśmy w naszym Zespole tzw. Dzień Nauczyciela. Samorząd Uczniowski zaprosił nauczycieli i pracowników oraz uczniów i rodziców na krótkie spotkanie do hali sportowej, gdzie został zaprezentowany program artystyczny. Spotkanie odbyło się w trzech grupach, aby zachować standardy dotyczące przeciwdziałaniu COVID-19. Program artystyczny, który zawierał humorystyczne treści wprawił zebranych w świetny nastrój. Na zakończenie każdego spotkania dyrektor złożył wszystkim życzenia okolicznościowe, a przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała pedagogom za trud wychowania i nauczania. 

Filmy

36380