Nagłówek

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU U MISIÓW, KRASNOLUDKÓW I SKRZATÓW

CZYTANIE USKRZYDLA

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Mała książka – wielki człowiek” – zorganizowanej  przez Instytut Książki.

W ramach działań uczniom klas pierwszych uroczyście wręczono wyprawkę czytelniczą, która zawierała :  książkę do czytania dla najmłodszych: „Pierwsze abecadło” i broszurkę dla rodziców: „Książką połączeni- czyli uczymy się czytać razem”

Mamy nadzieję, że   ta  akcja zachęci  najmłodszych czytelników naszej szkoły do sięgania po wartościową książkę, a rodzicom przypomni że  dzieciom, którym czytano od najmłodszych lat, łatwiej przychodzi nauka, a w dorosłym życiu o wiele lepiej radzą sobie z różnego rodzaju wyzwaniami.

Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Piwnicznej-Zdroju

Dnia 16.11.2021 r. w hali widowiskowo – sportowej w Piwnicznej-Zdroju odbyły się warsztaty inspirująco-sportowe.  Warsztaty są nagrodą oraz efektem konkursu, w którym wzięły udział  dzieci ze ZSP Nr 1w Piwnicznej-Zdroju.
Konkurs miał charakter ogólnopolski, trwał 3 miesiące. W tym czasie uczniowie podejmowali  wyzwania związane
z aktywnością fizyczną. Podsumowaniem tych działań było nakręcenie filmiku. Do sukcesu przyczynili się uczniowie klasy V A i siatkarki. Ekipa Phon3nix odwiedza szkoły, które zajęły miejsca od 1-100.  Za każdym razem w warsztatach bierze udział gość specjalny, który jest Twarzą Sportu. Nas zaszczyciła swoją obecnością Klaudia Zwolińska – reprezentantka Polski w kajakarstwie górskim:

- Mistrzyni Europy,

- Mistrzyni Świata w kategorii juniorskiej,

- Zdobywczyni Pucharu Świata, który dał jej kwalifikacje Olimpijską,

- V miejsce na Igrzyskach Olimpijskich  w Tokio 2020.

Każde spotkanie miało taki sam scenariusz, wzięły w nich udział klasy III b, IV b, V a, VII ab, VII cd, VIII a, VI a.

Warsztaty rozpoczęła klasa III b w obecności, której z rąk przedstawiciela Pho3nix p. Marcina został wręczony dyplom na ręce Dyrektora Szkoły Zenona Citaka. Następnie uczniowie mogli wysłuchać kilku słów na temat aktywności fizycznej, jej ważności w życiu każdego z nas. O swojej przygodzie ze sportem , igrzyskami olimpijskimi oraz treningiem opowiedziała nasza mistrzyni. Dzieci zadawały pytania,po których nastąpiła rozgrzewka. Wszyscy zostali podzieleni na grupy  i pod okiem p. Marcina,p. Tomasza,p. Klaudii, p. Joli ćwiczyli na obwodzie stacyjnym. Każdy uczeń biorący udział w warsztatach otrzymał akredytację, na której zapisywał uzyskane wyniki w zakresie wytrzymałości, skoczności, siły oraz zwinności.
Na koniec spotkania były zdjęcia, możliwość wejścia do kajaku, oglądanie medali, pamiątek z Igrzysk w Tokio. Super przygoda, miłe spotkanie. Podziękowanie dla naszej Olimpijkii drużyny Pho3nix za odwiedzenie naszej szkoły i super warsztaty.
Do tego spotkania przyczynili się J. Jochymek, A. Przepióra, M. Żrałka, A. Długosz.

"Poznaj Polskę"

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Piwnicznej-Zdroju otrzymał dotację w kwocie 15.000 zł na realizację wycieczki
pt. " Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego " w ramach projektu "Poznaj Polskę".

I miejsce w kategorii sztafet w Polsce – V Bieg Erasmusa

Sztafeta w składzie Maciej Gumulak, Michał Maćkowski, Paweł Rogólski, Jan Słowiński

zajęła I miejsce w Polsce podczas V Biegu Erasmusa.  Uczniowie przebiegli w ciągu 60 minut dystans 12,600 m.
W nabliższym czasie zostaną wręczone im statuetki i bony do Decathlonu. Pozostałe sztafety przyczyniły się do zwycięstwa szkoły.  Jesteśmy dumni z naszych uczniów.

J. Jochymek, A. Długosz, M. Majda

Rekord Polski - V Bieg Erasmusa

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Piwnicznej –Zdroju wybiegali I miejsce w Polsce w kategorii szkół podstawowych  podczas V Biegu Erasmusa. 24 września 2021 r. podjęto próbę Bicia Rekordu Polski. Z naszej szkoły udział w tej próbie wzięło 7 sztafet 4 osobowych. Zadaniem ich było w ciągu 60 minut przebiec jak najdłuższy dystans. Każdy uczeń miał pobraną aplikację, która mierzyła mu dystans. Nasza szkoła uplasowała się na I m, na 100 sklasyfikowanych szkół.  Otrzymaliśmy puchar i drobny sprzęt sportowy. Gratulacje dla naszych uczniów, którzy przyczynili się do pobicia rekordu Polski.

J. Jochymek, A. Długosz, M. Majda

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13.10.2021 r. obchodziliśmy w naszym Zespole tzw. Dzień Nauczyciela. Samorząd Uczniowski zaprosił nauczycieli i pracowników oraz uczniów i rodziców na krótkie spotkanie do hali sportowej, gdzie został zaprezentowany program artystyczny. Spotkanie odbyło się w trzech grupach, aby zachować standardy dotyczące przeciwdziałaniu COVID-19. Program artystyczny, który zawierał humorystyczne treści wprawił zebranych w świetny nastrój. Na zakończenie każdego spotkania dyrektor złożył wszystkim życzenia okolicznościowe, a przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała pedagogom za trud wychowania i nauczania.