DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z NOWYM PATRONEM

Warsztaty profilaktyczno-wychowawczo-sportowe - działanie  w ramach zmiany imienia szkoły

Warsztaty odbyły się 02.10.2024 (środa), a ich celem było przybliżenie postaci prof. Szymona Kopytko społeczności uczniowskiej. W ramach tego działania p.Maria Lebdowiczowa – emerytowana nauczycielką naszej szkoły w krótkiej pogadance zaprezentowała postać profesora najmłodszej grupie uczniów z klas I-III. Natomiast p.Barbara Talar (współautorka książki biograficznej pt. "Szymon Kopytko") zapoznała z tą osobą klasy IV-VIII.

Ważnym punktem programu był konkurs wiedzy o naszym przyszłym patronie, który został przeprowadzony w trzech grupach wiekowych tj. gr.1 – kl. I-III, gr.2 kl. IV – VI, gr.3 kl. VII – VIII.

Dodatkowo uczniowie mieli zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Mogli zaplanować i zbudować nowoczesny dom, doskonalili umiejętność jazdy na rowerowym torze przeszkód. Mieli możliwość poznać pracę policji drogowej oraz zapoznać się z zasadami w ruchu drogowym i odpowiedzialnością za spowodowanie zagrożeń. Stanowisko GOPR zbudziło największą ciekawość wśród uczniów ze względu na obecność ratownika wraz z psem poszukiwawczym.

Powyższe działania były możliwe dzięki obecności: Krynickiej Grupy GOPR, Policji drogowej z  Nowego Sącza, Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, Popradzkiego Parku Krajobrazowego oraz p.Michała Pustułki (właściciela sprzętu rowerowego).

Wszystkim ww. zaproszonym gościom składamy podziękowania za poświęcony czas, bezinteresowne podzielenie się wiedzą i miłą atmosferę.

Fotorelacja.

Rajd Szkolny „Prof. Szymona Kopytko”

Uczniowie Zespołu Szkolno –Przedszkolnego nr 1 w Piwnicznej –Zdroju  co roku mają organizowany rajd szkolny. W zeszłym roku uczniowie uczestniczyli w rajdzie realizowanym przez klub siatkarski „Ogniwo” w ramach projektu „Natura w Sporcie”, lata  poprzednie to rajdy pt. „Szlakami kurierów przez zielone granice”. Tegoroczny rajd to jedno z wielu działań podjętych przez szkołę w zawiązku ze zmianą imienia. Organizatorzy przygotowali trasy dostosowane do możliwości uczniów na danym etapie nauki.

Klasy I przeszły trasę :

Park  Zdrojowy -ulicą Kościuszki  - Nakło -szkoła

Kl. II-III przeszły trasę :

Pijalnia –Śmigowskie- Jarzębaki –Śmigowskie –pijalnia –szkoła

Kl. IV przeszły trasę :

Szkoła- pijalnia- Śmigowskie- Jarzębaki-  Bucznik –Walczaki- szkoła

Kl. V-VI przeszły trasę :

Szkoła-Radwanów- Głębokie –Źródełko Św. Kingi – Głębokie- Radwanów

Kl. VII-VIII przeszły trasę :

Piwniczna- Rytro-Ruiny Zamku-Żarnowiec –Makowica –Cyrhla- Kretówki-Słoneczny Stok- Głębokie –Piwniczna- szkoła.

Wszystkie grupy miały do wykonania zadania związane z osobą prof. Szymona Kopytko.

Pogoda w tym dniu była wyjątkowa, wszystkim dopisywały humory. Zadania związane z celami Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, które prof. propagował zostały zrealizowane.