Nagłówek

"Laboratorium Przyszłości" w naszej szkole

STYCZEŃ

Tym razem do pracy ruszyły zestawy elektroniczne Boffin II 3D, które szkoła otrzymała w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Zajęcia z zestawami Boffin II 3D umożliwiają uczniom tworzenie bardzo dużej liczby układów elektronicznych oraz opracowywanie własnych projektów. Zestaw zawiera 60 części, z których można zbudować 159 projektów. Do zestawu dołączona jest instrukcja, która pozwala na budowanie krok po kroku projektu i sprawdzenie jego działania. Nasi uczniowie zbudowali m.in. takie projekty jak: tunel świetlny, kolorowa zorza, fajerwerki, łuna 3D, projekcja sufitowa, syrena, kolorowe światło, białe światło sterowane diodami LED.

Praca z zestawami elektronicznymi Boffin  pomaga uczniom zrozumieć zasady fizyki oraz wspiera rozwijanie umiejętności twórczego myślenia. Zestawy pozwalają na samodzielne tworzenie projektów, dzięki czemu budowana jest kompetencja kreatywności  i technicznego myślenia.

FILM - AKTYWNE DZIAŁANIA UCZNIÓW W RAMACH LABORATORIUM

APEL PRZEDŚWIĄTECZNY

22 grudnia w naszej szkole odbył się apel przedświąteczny. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość wykorzystania sprzętu fotograficznego i video otrzymanego w ramach projektu do  utrwalenia programu artystycznego zaprezentowanego przez uczniów klas: 4B, 5A, 6A, 8D.

ŚWIĄTECZNE DEKORACJE

Od wielu już lat przed świętami Bożego Narodzenia dużym powodzeniem w naszej szkole cieszy się wystawa pięknych świątecznych stroików. Te świąteczne symbole wykonywane są przez uczniów uczestniczących w zajęciach kreatywnych prowadzonych przez panią G. Kożuch i panią M. Źrałkę. Do konkursu w tym roku szkolnym dołączyły dzieci z klas IV - VIII i ich rodzice wykonując dekoracje  z najprzeróżniejszych materiałów: papieru, słomy, drewna, kory, sznurka, a ciekawie zaprojektowane figurki Świętej Rodziny, aniołków, pasterzy czy zwierzątek są dowodem na to, że czasem „z niczego można zrobić coś”. Taka rodzinna praca jest wyrazem przywiązania do pięknych ludowych tradycji i jednocześnie wspaniałym pomysłem na wspólne spędzanie wolnego czasu. Oglądane na wystawie powstałe małe arcydzieła z pewnością wymagały od ich twórców dużego zapału, sporej ilości czasu oraz pomysłowości i zaangażowania. Ale było warto, bo każdy, kto ogląda wystawę wyraża się o jej efektach z prawdziwym zachwytem.

Wyniki konkursu:

I m. – Najduch Weronika kl. 7a

II m. – Piwowar Jakub kl. 8b

III m. – Jamrozowicz Jakub kl. 4b

Wyróżnienia:

Hebda Wiktoria  kl. 8b

Izworski Wojciech kl. 8a

Kluska Alicja kl. 6b

Kulig Daniel kl. 7a

Apel przedświąteczny

22 grudnia w naszej szkole odbył się apel przedświąteczny. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość wykorzystania sprzętu fotograficznego i video otrzymanego w ramach projektu do  utrwalenia programu artystycznego.

„Pani/Pan Stop” i „Gąsienica”

Jazdę rowerem zdobywa coraz większą popularność również wśród dzieci. Zgodnie z prawem, osoba która ukończyła 10 lat, a nie ma ukończonych jeszcze lat 18, może jeździć rowerem po drogach publicznych wyłącznie wtedy, gdy posiada kartę rowerową.
Karta rowerowa jest zwykle pierwszym po legitymacji szkolnej dokumentem zdobywanym przez uczniów.
W klasie IV szkoły podstawowej w ramach lekcji techniki uczniowie przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową. Zapoznają się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Poznają zagadnienia związane z ruchem pieszych i innych uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem rowerzysty.

Swoją wiedzę zdobywają na różne sposoby, jednym z nich są prace wytwórcze przybliżające tematykę znaków drogowych. Kto lepiej w tym może pomóc, niż „Pan Stop” i „Gąsienica”, które prezentują wybrane przez uczniów znaki drogowe.

Piękne prace wytwórcze wykonane przez czwartoklasistów potwierdzają znajomość poznawanych zasad bezpieczeństwa na drodze.

PAŹDZIERNIK

W październiku uczniowie klasy 7 wcielili się w fotografów amatorów na lekcji plastyki. Mieli oni bowiem wykonać zdjęcia przedmiotu na tle otaczającej nas natury. Jak wielu uczniów tak wiele ciekawych ujęć i odczuć. Inicjatorem takiej formy pracy na lekcji była pani Grażyna Kożuch - nauczyciel plastyki.

Fotogaleria: Prace autorstwa uczniów klas 7

"Laboratorium Przyszłości jest już w naszej szkole”

Nasza szkoła realizuje projekt „Laboratoria Przyszłości”.

Jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W ramach projektu szkoła otrzymała nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania na lekcjach techniki, plastyki i informatyki w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. Uczniowie będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań.

Od września 2022 roku systematycznie na naszej stronie internetowej  będą zamieszczane relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskane dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości”. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej.

Będzie się działo!