1. Tytuł projektu: Nauka drogą do sukcesu
  2. Realizowany w ramach Programu ERASMUS+
  3. Kwota dotacji 55560 euro
  4. Cel projektu:
  • Wzmocnienie kompetencji w zakresie języka angielskiego u 30 uczniów klas VI-VIII,
  • poszerzenie horyzontów kulturowych u 30 uczniów klas VI-VIII,
  • zwiększenie motywacji do nauki po okresie spędzonym za granicą w ramach mobilności,
  • wzmocnienie umiejętności interpersonalnych, społecznych, obywatelskich
  • praca na platformie e Twinning ze szkołą z Grecji,
  1. Projekt jest przeznaczony dla uczniów klas VI-VIII.
  2. Do projektu zostanie zakwalifikowanych 30 uczniów z klas VI-VIII, którzy zostaną wyłonieni na podstawie rekrutacji. Rekrutacja będzie jawna, dostępna i przejrzysta.
  3. Forma rekrutacji: test, rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim oraz test przy użyciu Paszportu językowego Europass.
  4. Dla 30 uczniów zostaną dodatkowo zorganizowane w szkole przed mobilnością :
  • Zajęcia językowe: w ramach których będzie nacisk na praktyczne użycie języka i będą obejmowały zarówno słownictwo codziennie jak i sytuacyjne. Szczególny nacisk na rozmowy w języku angielskim.
  •  Przygotowanie kulturowe: celem zajęć będzie poznanie bogatej historii i kultury Grecji, co wpłynie na poszerzenie horyzontów kulturowych uczniów. Część pedagogiczna obejmować będzie zagadnienia takie jak: znalezienie się w nowym miejscu pobytu, dostosowanie się do życia w grupie i zespole, efektywne spędzanie czasu podczas wizyt w szkole i metody walki ze stresem.
  • Zajęcia BHP i elementy pierwszej pomocy: w trakcie zajęć uczniowie przypomną sobie podstawowe zasady BHP, których należy przestrzegać w trakcie podróży, pobytu w szkole czy czasu wolnego, spędzanego w trakcie wyjazdu. Dodatkowo uczestnicy będą zapoznani z zasadami pierwszej pomocy.
  1. Uczniowie zakwalifikowani do mobilności będą mieli za zadanie stworzyć razem z kolegami ze szkoły z Grecji własny projekt kulturowy i realizować go na platformie e Twinning.
  2. W miesiącu czerwcu 30 uczniów zakwalifikowanych do mobilności i 5 nauczycieli wyjedzie na 14 dniową (w tym 2 dni podróży) wycieczkę do Grecji.
  • Wyjazd w pełni finansowany przez Unię Europejską (rodzice dzieci nie ponoszą kosztów wyjazdu),
  • W ramach wyjazdu dzieci mają zapewnione: wyżywienie, nocleg w hotelu, ubezpieczenie, transport autokar ekologiczny, nauka języka angielskiego, wycieczki, atrakcje, poznawanie kultury Grecji, opiekę pilota /opiekuna grupy 24 h/dobę.
  1. Nauczyciele realizujący projekt:
  • Zenon Citak - kierownik projektu
  • Jolanta Jochymek - koordynator projektu
  • Maria Kulig – język angielski
  • Małgorzata Sekuła – kultura, historia Grecji
  • Joanna Chałak – zajęcia psych.-ped.
  1. W holu szkoły zostanie zrobiona gazetka, na której będą umieszczane informacje związane z realizowanym projektem. Na stronie szkoły.