W ramach Narodowego Rozwoju Czytelnictwa przedszkolaki spotkały się z autorką książek panią Urszulą Gawron-Leśniarą, która opowiedziała dzieciom jak powstają książki.

Pani Urszula przedstawiała im też swoją książkę „Aniołowo”, do której przedszkolaki tworzyły ilustracje.

Na podstawie serii książek „Mam przyjaciółkę/przyjaciela” dzieci poznawały różne zawody i zastanawiały się, kim chciałaby być w przyszłości – od strażaków po nauczycieli.

„Kicia Kocia” w bibliotece” to książka, dzięki której starszaki z przedszkola poznały bibliotekę szkolną i zapoznały się z księgozbiorem.

Zajęcia odbyły się na podstawie serii książek „Kicia Kocia” i „Kicia Kocia i Nunuś” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa najlepsze czytelniczki z klas I – III, polecają przedszkolakom książki do przeczytania na Święta Bożego Narodzenia:

- Emilka Kożuch „Kudłaty i Grosik”

- Elena Pustułka „Przygody królewny Florentynki”

- Aleksandra Bogaczyk „Kicia Kocia i Nunuś. Idą Święta” i „Feluś i Gucio idą do przedszkola”

- Patrycja Mucha „Niedźwiadek szuka przyjaciół”

- Oliwia Rychel „Wesoły Ryjek i zima”

- Toczek Ewelina „Opowieści  z Bukowego Lasu”

Zdjęcia wykonano dzięki projektowi Laboratorium Przyszłości.